Menu Close

Žygis šv. Jokūbo keliu

      Gegužės 19 dieną, po lietingos nakties, besisklaidant rytiniam rūkui, būrys 7-8 klasių mokinių jau ketvirtus metus iš eilės iškeliavo į piligriminį žygį. Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė kiekvienais metais kviečia dalyvauti ir įkvėpti kuo daugiau žmonių žengti pirmuosius piligrimų žingsnius. Šie mokiniai iškeliaudami iš mokyklos jautėsi lyg ir žinantys, ko laukti kelyje, bet šiųmetis kelias buvo paženklintas lietaus, purvynų, drėgno oro ir nepatogaus ėjimo.

     Kelio pradžioje visi sukalbėję maldą ir mintyse skyrę savo žygį konkretiems žmonėms, pasiėmę į kišenę rūpesčio akmenuką, patraukė Šniukonių kaimo link. Ten išgirdo istorijų apie kaimo malūną, apie šio kaimo gyventojų Paluckų pasiaukojimą gelbėjant žydus, apie atjautą kitam ir keliavo Raginėnų piliakalnio link. Ten klausėsi legendų apie  Raginėnų piliakalnį, dubenėtuosius akmenis, žaidė įvairius žaidimus.

    Nuo Raginėnų piliakalnio iki galutinio tikslo – sodybos ,,Molinė saulėgrąža“, mokiniai turėjo pasistengti vienas kitam slapta padaryti gerą darbą, nes gerumu nesigiriama. Eidami turėjo ir ,,tylos atkarpą“, padėjusią susikaupti maldai, linkėjimams savo artimui. Sekdami šv. Jokūbo kelio žymėjimą pamiške pasiekė Burbiškio dvarą, kur prie šv. Marijos paminklo sukalbėjo maldą ir su energija pasiekė žygio galutinį tašką – ,,Molinę saulėgrąžą“, kur pasitiko šeimininkė, pasakojo apie piligrimų kasdienybę, nakvynę.

     Visi apsidžiaugė gavę antspaudus į piligrimų pasus ir įveikę pasirinktą kelio atkarpą. Apibendrinę kelionę, aptarę savo emocijas bei vidinių pokyčių kelią, baigė žygį su mintimi, kad šią tradiciją tęs kitais metais.

Zita Kučienė

Skip to content