Gegužės 18 d. , 8.45 – 10.25 val. Alksniupių pagrindinėje mokykloje lankėsi sveikatos ugdymo specialistas, elgsenos treneris Artiomas Šabajevas. 5–10 klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Sveikata prasideda lėkštėje. Mitybos sutrikimai“, kur lektorius kvietė mitybą pažvelgti kiek kitaip – giliau.
Lektorius kalbėjo kad kiekviename iš mūsų – tiek vaikuose, tiek suaugusiuose – „tūno beždžionė“, kuri kartais išsilaisvina ir skatina elgtis impulsyviai, ne visada laikantis priimtų elgesio normų. Paskaitos metu taip pat buvo aptarti dažni vengimo ar „pabėgimo“ būdai- ekranai, maistas, valgymo sutrikimai, svaigalai, savižala bei savižudybė. Kiekviena tema buvo nagrinėjama suprantamai, skatinant mokinius susimąstyti, kalbėtis ir ieškoti sveikesnių sprendimų. Mokiniai aktyviai dalyvavo, atsakinėjo į klausimus, rinko taškus, o daugiausiai jų surinkusieji buvo apdovanoti.
Dėkojame Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biurui už suteiktą galimybę išgirsti šias svarbias ir prasmingas paskaitas.
VSS V. Kaklauskienė