Menu Close

Piemenėlių sekminės

       Gegužės 22d pradinių klasių mokiniai vyko į Kleboniškių kaimo muziejų, kur dalyvavo Piemenėlių sekminėse, kurios vyksta 50 – ą dieną po Šv. Velykų.  Sekminių papročius ir tradicijas vaikai pažino kartu su Panevėžio folkloro ansambliu „Raskila“ ir Šeduvos gimnazijos vaikų etnografiniu ansambliu „Malūnėlis“. Renginio dalyviai sužinojo, kas yra Sekminės, kaip jas švęsdavo vaikai, mokėsi tradicinių šokių ir žaidimų, ragavo ant laužo keptų kiaušinių. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė mediniai žaislai su kuriais vaikai smagiai žaidė.    Po renginio mokiniai apsilankė Kleboniškio kaimo senojoje troboje, klojime, klėtyje, apžiūrėjo senovinių kaimo buities daiktų bei technikos ekspozicijas.    Grįžę į mokyklą vaikai ir dar ilgai aptarinėjo dienos įspūdžius.

Skip to content